لطفا صبر کنید ...


.

طب سوزنی چیست ؟

سوزن های طب سوزنی

  • سوزن های استفاده شده در این طب دارای سایز های مختلفی بوده و قطری نزدیک به 0.2 میلیمتر و یا کمتر هستند . این سوزن ها بسیار نازک تر از تصور بیمار و در اکثر موارد بدون درد هستند . برای مثال سوزن هایی که برای زیبایی در صورت استفاده می شوند دارای قطر 0.17 میلیمتر هستند .
  • در این طب از سوزن های استریل و یکبار مصرف استفاده می شود . این سوزن ها فقط یکبار برای هر شخص استفاده شده و برای جلسه ی بعدی درمان از سوزن استریل جدید برای بیمار استفاده می شود . سوزن های طب سوزنی به هیچگونه مواد خاصی آغشته نیستند و در این روش درمانی ماده ای به بدن بیمار تزریق نمی شود . همانطور که گفته شد ، استفاده از سوزن فقط به منظور تحریک نقاط بدن می باشد .

روش درمانی طب سوزنی

  • در روش طب سوزنی بیماران هفته ای 2 الی 3 بار به مطب مراجعه کرده و مورد درمان قرار می گیرند . مدت قرار گیری سوزن ها بر روی بدن بیمار 30 دقیقه است . به طور خاص تاثیر این طب در درمان چاقی بر روی خانم ها بهتر از آقایان است ، اما در کل درمان با این طب به جنسیت محدود نمی شود .
  • یکی از مزایای طب سوزنی در بحث چاقی ، این است که می توان مشکلات دیگری را همزمان با درمان چاقی برطرف کرد . مثلا افرادی که دارای یبوست هستند ، یا افرادی که به نحوی دارای IBS هستند ، حرکات روده ی تحریک پذیر ، سندرم روده ی تحریک پذیر ، افراد دارای نفخ معده ، ترشح بیش از حد اسید معده ، ریفلاکس معده ، صدای زیاد روده و حتی افرادی که دارای کیست های تخمدان هستند ، میتوانند در کنار درمان چاقی به صورت همزمان برای برطرف شدن این بیماری ها مورد مداوا قرار بگیرند .
  • در مورد عوارض این طب باید گفت که این روش درمانی در صورتی که توسط پزشک طب سوزنی مورد استفاده قرار بگیرد عوارضی ندارد . فقط ممکن است در بعضی افراد چند نقطه از محل سوزن ها کبودی مختصری ایجاد کند که ظرف 1 تا 2 روز بعد از بین رفته و نیاز به مداوای خاصی ندارد .

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

ارتباط با ما

تهران - خیابان شريعتي - روبروی مترو شریعتی - کوچه زرین - پلاک 31 - واحد 10
تلفن تماس : 22904799 ، 26414399
پست الکترونیک : info@soozaniran.com

aparat  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی
طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی طب سوزنی  طب سوزنی

تمامی حقوق این سایت برای دکتر سید جعفر محقق محفوظ است.