لطفا صبر کنید ...


.

درمان چاقی با طب سوزنی

 • درمان چاقی تنها در حوزه ی زیبایی قرار ندارد . بلکه ریشه ی بسیاری از بیماری ها اضافه وزن است. بیماری هایی مانند بعضی از بیماری های گوارشی و کبدی ، بعضی از بیماری های زنان و …
  طب سوزنی برای درمان چاقی به چند روش به صورت همزمان و یا بنا به شرایط فرد از یکی از درمان ها استفاده می شود .
 • یک روش در درمان چاقی کاهش اشتها به وسیله طب سوزنی است . این روش به دو صورت انجام می شود ، یکی به وسیله ی سوزن های طب سوزنی که در نقاط خاصی از بدن انجام شده و با ترشح مواد و هورمون های خاصی باعث احساس سیری و کاهش اشتها در فرد می شود و روش دیگر استفاده از دانه های سید و یا پرس نیدل که سوزن های بسیار نازکی هستند . همچنین برای افرادی که نمی توانند به طور مرتب به مطب مراجعه داشته باشند ، از ایمپلنت های دائمی و نیمه دائمی مانند ASP برای کاهش اشتها استفاده می شود .
 • روش دیگر که تاثیر مستقیم بر روی درمان چاقی توسط طب سوزنی دارد ، تحریک نقاط خاصی از بدن بوسیله ی طب سوزنی برای بالا بردن متابولیسم بدن ، افزایش دفع و کاهش جذب مواد غذایی در بدن بیمار می شود .

کاهش وزن موضعی

 • در طب سوزنی علاوه بر لاغری کل بدن ، می توان کاهش وزن را در قسمت های خاصی از بدن و به صورت موضعی نیز انجام داد . مثلا درمان چاقی در نقاط خاصی مانند شکم ، پهلو ، بازوها ، ران ها ، ساق پا ، سینه ، باسن و … با کمک طب سوزنی یا امبدینگ انجام می شود .

از بین بردن عوارض افزایش و کاهش وزن

 • در بدن افرادی که دوره ی طولانی از اضافه وزن آن ها گذشته ، چربی ها به صورت متراکم شده و به اصطلاح به سلولیت تبدیل شده اند . از آن جایی که این سلولیت ها به صورت کمپرس و فشرده در بدن قرار دارند ، شکسته شدن ، اکسید شدن و تجزیه ی آن ها نسبت به بقیه ی درمان چاقی ها طولانی تر خواهد بود .
 • در بعضی از بیماران به دنبال کاهش وزن و یا در خانم ها بعد از زایمان افتادگی اندام ها مشاهده می شود . طب سوزنی و امبدینگ می توانند در این افراد علاوه بر درمان چاقی ، افتادگی اندام ها را نیز درمان کنند . در مورد خانم هایی که بعد از سزارین دچار افتادگی اندام شده اند ، درمان با طب سوزنی یا امبدینگ 10 تا 15 درصد نسبت به بقیه کمتر خواهد بود اما عمده ی مشکل افتادگی اندام در آن ها قابل درمان است .
 • یکی از شایع ترین مواردی که بعد از افزایش و کاهش وزن در افراد دیده می شود ایجاد ترک های پوستی در قسمت های مختلف بدن است . با کمک طب سوزنی می توان این ترک های پوستی یا استریا های سفید رنگ را کم رنگ تر و استریا های بنفش رنگ را به طور کلی از بین برد . همچنین از درمارولر یا درماپن برای درمان این ترک ها استفاده می شود .

چه افرادی با طب سوزنی لاغر نمی شوند ؟

 • درمان چاقی با کمک طب سوزنی و امبدینگ در بعضی افراد تاثیر کمتری نسبت به بقیه دارد . مثلا بیماری که دارای هایپوتیروئید یا تیروئید کم کار است و به واسطه ی آن متابولیسم بدن پایین بوده و چاقی اتفاق می افتد . یا خانم هایی که در دوران قبل از یائسگی به سر می برند که معمولا دوره ای نزدیک به 2 سال طول خواهد کشید . در این دوره به دلیل نوسانات شدید هورمونی چاقی اتفاق می افتد . همچنین افرادی که به واسطه ی بیماری خود از داروهایی نظیر داروهای فشار خون و یا کورتون ها استفاده می کنند و به خاطر بلوکه شدن بدن نسبت به کاهش وزن درمان چاقی برای آن ها جوابگو نخواهد بود .

روند درمان چاقی با طب سوزنی

 • برای تاثیر بیشتر طب سوزنی برای درمان چاقی ، می توان از رژیم غذایی ، زیر نظر پزشک تغذیه نیز استفاده کرد . البته طب سوزنی به تنهایی باعث کاهش وزن خواهد شد اما اگر در کنار آن از ورزش و رژیم غذایی استفاده کند مطمئنا این کاهش وزن سریع تر و بیشتر اتفاق خواهد افتاد .
 • توصیه ما به همه ی بیماران بعد از کاهش وزن و افزایش پیدا نکردن دوباره ی وزن آن ها ، داشتن یک سبک زندگی سالم و کنترل ورودی و خروجی کالری به بدنشان است . در غیر این صورت نه تنها طب سوزنی و امبدینگ بلکه تمامی روش های لاغری من جمله جراحی نیز برگشت پذیر است .
 • برای درمان چاقی با طب سوزنی معمولا بین 12 تا 15 جلسه مورد نیاز است . بعد از این مدت ممکن است بیمار نیاز به جلسات بعدی نداشته باشد و یا نیاز باشد بعد از گذشت 2 هفته و یا یک ماه برای درمان مجدد مراجعه کند . اما درمان چاقی به وسیله ی امبدینگ به طور ماهیانه تکرار شده و تا زمانی که باعث کاهش وزن و سایز بیمار می شود ادامه پیدا خواهد کرد .
 • تاثیر یک دوره طب سوزنی یا امبدینگ برای درمان چاقی برای افراد مختلف متفاوت است که معمولا 4 الی 8 سانت سایز و بین 2 تا 4 کیلو وزن کم می شود . این اعداد برای افرادی است که در کنار طب سوزنی از رژیم و ورزش استفاده نکرده باشیند . در صورتی که اگر طب سوزنی با ورزش و رژیم مناسب همراه باشد ، تاثیرات بسیار بهتری خواهد داشت .
 • همچنین بیمار می تواند بنا به تشخیص و صلاحدید پزشک در کنار طب سوزنی از روش های دیگر لاغری نظیر استفاده از دستگاه فارادیک ، کویتیشن ، دستگاه لیزر طب سوزنی ، روش مزوتراپی نیز استفاده کرد .

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

ارتباط با ما

تهران - خیابان شريعتي - روبروی مترو شریعتی - کوچه زرین - پلاک 31 - واحد 10
تلفن تماس : 22904799 ، 26414399
پست الکترونیک : info@soozaniran.com

aparat  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی
طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی طب سوزنی  طب سوزنی

تمامی حقوق این سایت برای دکتر سید جعفر محقق محفوظ است.