لطفا صبر کنید ...


.

درمان بیماری های مغز و اعصاب

  • طب سوزنی می تواند برخی از بیماری های اعصاب که مربوط به سیستم اعصاب و مغز هستند را درمان کرده و یا بهبود بخشد . با توجه به مکانیزم درمانی در طب سوزنی ، به طور یقین می توان گفت که طب سوزنی می تواند باعث ترمیم اعصاب آسیب دیده شود . همچنین در پژوهشی که در حال انجام بوده اما هنوز به تایید نرسیده است ، طب سوزنی قادر به ساخته شدن سلول عصبی توسط لیزر اکوپانکچر نیز است .

سکته مغزی

  • از جمله این بیماری ها می توان به اختلال عملکرد بدن که به دنبال سکته های مغزی و خونریزی های مغزی پیش می آید ، است . اگر بیماری که دچار سکته ی مغزی شده باشد ، در زمان مناسب که زیر 1 ماه از وقوع سکته است ، به طب سوزنی ارجاع داده شود ، طب سوزنی می تواند به خوبی درمان بیمار را انجام دهد . برای مثال بیماری که بعد از سکته ی مغزی و اختلال در عملکرد ارگان های بدن بر روی ویلچر به مطب دکتر سید جعفر محقق مراجعه کرده بودند ، روند بهبودی بسیار خوب پیش رفته و در جلسه ی آخر درمان بر روی پاهای خود مطب را ترک کردند .
  • همانطور که گفته شد بهتر است بیمار از زمان وقوع سکته مغزی تا یک ماه بعد به طب سوزنی برای درمان مراجعه نماید . هرچه این زمان طولانی تر شود درصد بهبودی با طب سوزنی کمتر می شود . مثلا در بیماری که بین 1 تا 6 ماه از سکته مغزی او گذشته باشد ، طب سوزنی 50 درصد درمان کننده خواهد بود و برای 6 ماه تا 2 سال کمتر از این مقدار خواهد بود .  در بیمارانی که 2 سال از بیماری آن ها گذشته باشد بعد از تشخیص پزشک بنا به ریسک و مابقی مسائل طب سوزنی انجام خواهد شد اما اینکه طب سوزنی به بهبود این نوع  بیماران کمک خواهد کرد یا نه مشخص نیست .
  • در بیمارانی که دچار خونریزی مغزی شده اند نیز زمان مناسب برای انجام طب سوزنی تا یک ماه بعد از بیماری است  و هر چه این زمان طولانی تر شود احتمال بهبودی با طب سوزنی کمتر خواهد شد .

اعصاب محیطی

  • در بحث اعصاب محیطی مانند بیماری فلج عصب صورت (  فلج بل یا بلز پالسی ) که در این بیماری ، عصب فاسیال به دنبال ویروس مامپس یا علتی دیگر فلج شده و باعث کج شدن صورت بیمار می شود . در بیمارانی که در 2 تا 3 هفته ی اول مبتلا شدن به این بیماری برای درمان به طب سوزنی مراجعه کرده اند ، درمان به طور معجزه آسایی عمل کرده و بهبودی بیمار بسیار بالا بوده است . اما در بیمارانی که بیش از یک ماه از بیماری فلج عصب صورت در آن ها گذشته باشد درصد این بهبودی بسیار کمتر خواهد بود اما باز هم طب سوزنی روش درمانی بسیار خوبی برای این نوع بیماری خواهد بود .
  • نوع دیگری از بیماری های اعصاب محیطی ،که به درمان با طب سوزنی فوق العاده جوب داده است ، سندرم تونل کارپ ( تونل مچ دستی ، کانال کارپ یا CTS ) است . در این بیماری به دنبال سفت شدن عضلات مچ دست و تحت فشار قرار گرفتن اعصاب مچ دست ، بیمار دچار ضعف عضلات تنار و عضلات هیپوتنار شده و نمی تواند اشیا را محکم در دست خود نگاه دارد . همچنین کم شدن قدرت دست ، به خواب رفتن های مداوم ، گزگز و درد از علائم دیگر سندرم کارپ است . درمان این سندرم در طب کلاسیک تزریق کورتون است ، به صورتی که تحقیقات نشان داده که طب سوزنی با تزریق کورتون برای این نوع بیماران نتیجه ی یکسانی داشته و بالای 90 درصد بهبودی کامل در بیمار را در پی خواهد داشت .

بیماری ام اس

  • درمان بیمارای ام اس با طب سوزنی متغیر بوده و به شدت آن بستگی دارد . اما در حالت کلی طب سوزنی نمی تواند پلاک های ایجاد شده توسط ام اس در بیمار را از بین ببرد .
  • طب سوزنی توانسته بیماری پارکینسون یا همان لرزش در وضعیت استراحت را به خوبی درمان کند . البته با توجه به سن بیمار درصد بهبودی متفاوت خواهد بود . مثلا در بیماران بالای 70 سال طب سوزنی اثرگذاری کمتری داشته و روند درمان نیز کند تر خواهد بود .

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

ارتباط با ما

تهران - خیابان شريعتي - روبروی مترو شریعتی - کوچه زرین - پلاک 31 - واحد 10
تلفن تماس : 22904799 ، 26414399
پست الکترونیک : info@soozaniran.com

aparat  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی
طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی طب سوزنی  طب سوزنی

تمامی حقوق این سایت برای دکتر سید جعفر محقق محفوظ است.