لطفا صبر کنید ...


.

طب سوزنی صورت

 • طب سوزنی در مبحث زیبایی صورت بر روی لیفت پوست صورت و گونه ، از بین بردن و پر کردن خط خنده ، تاثیر در کم عمق شدن خطوط پیشانی ، از بین بردن چروک و تیرگی دور چشم ، رفع افتادگی پلک و از بین بردن پف چشم ، روشن شدن پوست ، برجسته کردن لب ، از بین بردن غبغب ، از بین بردن جوش و جای جوش و همچنین لک و منافذ باز پوست کار می کند .
 • منافذ باز پوست در بیمارانی که مشکل آن ها ژنتیکی است ، درمان با طب سوزنی می تواند این منافذ را کمی درمان کند اما این مشکل به طور کلی از بین نخواهد رفت . اما طب سوزنی بیمارانی که به صورت ثانویه دچار مشکل منافذ باز پوست شده اند را می تواند درمان کند .
 • در مورد تاثیر طب سوزنی بر روی چروک های پوست باید گفت این تاثیر بنا به محل چروک ها متفاوت است . بدین صورت که طب سوزنی صورت بر روی چروک هایی که در ناحیه ی گونه و خط خنده هستند ، به میران 60 الی 70 درصد ، ناحیه پیشانی یعنی از بالای ابرو را رستنگاه مو به اندازه ی 50 درصد و ناحیه ی دور و زیر چشم به خاطر چربی کمتری که دارد تاثیرات کمتری نسبت به نواحی دیگر خواهیم داشت .

تعداد جلسات و روش درمان

 • در روش طب سوزنی صورت که بنا به مشکل پوست بیمار بین 12 تا 15 جلسه درمان نیاز دارد که معمولا نیاز به مراجعه ی بیمار به صورت هفته ای 2 بار است . در ابتدا با توجه به علائم پوستی ، به درمان مشکلات داخلی بیمار پرداخته می شود . برای مثال بیماری که دارای پوست افتاده ای است نشان دهنده ی ضعیف بودن طحال این شخص می باشد و یا بیماری که دارای گودی و یا تیرگی دور چشم باشد ، این علامتی برای اختلال و ضعف کلیه است .
 • بنابراین در کنار درمان مشکلات پوستی بیمار به درمان مشکلات داخلی او نیز پرداخته می شود که باعث تاثیر بیشتر درمان طب سوزنی و ماندگاری بیشتر زیبایی پوست صورت را به همراه خواهد داشت . تعرق زیاد پوست اگر به خاطر مشکلات هورمونی و یا تیروئیدی باشد با درمان خود بیماری به وسیله ی طب سوزنی درمان خواهد شد اما در صورتی که تعریق بیش از حد پوست بدون دخالت بیماری دیگری باشد ، می توان با طب سوزنی پوست آن را درمان کرد .
 • در طب سوزنی هیچ ماده ای به پوست تزریق نمی شود و فقط نقاطی از پوست را به وسیله ی سوزن های طب سوزنی تحریک می کنیم . در پی این تحریک ، پوست شروع به افزایش خون رسانی به بافت و پوست شده و باعث جوانسازی و شادابی پوست با افزایش کلاژن و الستین سازی می کند و همین امر باعث از بین رفتن بسیاری از مشکلات شده و به جوانسازی پوست کمک می کند .

ماندگاری طب سوزنی

 • میزان ماندگاری تاثیرات طب سوزنی پوست بسته به سن ، جنسیت ، نحوه ی نگهداری پوست و موارد ژنتیکی پوست بیمار متفاوت است . در خانم های بین 20 تا 35 سال ماندگاری تقریبا بالای دو سال است . اما به طور متوسط ماندگاری طب سوزنی در زمینه ی زیبایی پوست حدود 1.5 تا 2 سال بوده و برای تداوم این پروسه و ماندگاری بیشتر طب سوزنی صورت ، بهتر است بیمار قبل از بازگشت مشکلات پوستی به صورت 4 ماه یکبار برای طب سوزنی صورت مراجعه کرده و این روند درمان را قطع نکند . همچنین مواردی مانند استفاده ازسیگار ، زندگی در کلان شهرها به خاطر هوای اسیدی و آلوده باعث کمتر شدن این ماندگاری خواهد شد .

.

امبدینگ پوست

 • علاوه بر طب سوزنی صورت ، می توان از روش امبدینگ نیز برای زیبایی پوست استفاده کرد . در روش امبدینگ به جای تحریک نقاط صورت به وسیله ی سوزن های طب سوزنی ، می توان از کاشت نخ های بخیه ی قابل جذب ، استفاده کرد . تمام درمان هایی که در زمینه ی طب سوزنی پوست انجام می شود با روش امبدینگ نیز قابل درمان هستند .
 • این روش در یک جلسه انجام شده و بر روی صورت آثاری به جای نگذاشته و دارای ورم ، کبودی و یا قرمزی نیست . بنا به نوع نخ های بخیه ی به کار گرفته شده در روش امبدینگ ، جذب آن ها از 15 روز تا 6 ماه متفاوت خواهد بود . بیمار می تواند تاثیر امبدینگ را بین 2 تا 3 هفته پس از انجام آن مشاهده کند . بعد از حدود 2 ماه بعد از کاشت نخ ها ، بیمار به دکترطب سوزنی مراجعه کرده و اگر نیاز به تمدید باشد ، یکبار دیگر از روش امبدینگ برای صورت بیمار استفاده می شود ، علاوه بر آن در این روش نیز مانند طب سوزنی برای تداوم و طولانی تر شدن پروسه ی زیبایی پوست ، بهتر است بیمار سالی یکبار به پزشک مراجعه کند .

.

طب سوزنی پوست و دستگاه های زیبایی

 • • در کنار روش های طب سوزنی و امبدینگ برای درمان بیماری های داخلی مسبب بیماری پوستی و یا از بین بردن مشکل پوستی می توان از دستگاه های دیگری نیز استفاده کرد . از دستگاه میکرونیدلینگ با درماپن برای روشن شدن پوست استفاده می شود .
 • • برای از بین بردن جوش ، جای جوش و آکنه های پوستی ، در کنار طب سوزنی می توان از دستگاه میکرونیدلینگ ، مزوتراپی و یا ماسک LED استفاده نمود .
 • • برای از بین بردن سیاهی و گودی اطراف چشم نیز می توان علاوه بر طب سوزنی از مزوتراپی و PRP استفاده کرد .
 • در مورد عوارض امبدینگ و طب سوزنی پوست باید گفت که اگر این درمان بوسیله ی دکتر طب سوزنی انجام شود و سوزن ها در محل های اشتباه و بر روی عروق یا اعصاب قرار نگیرند ، عوارضی نخواهند داشت . البته ممکن است در بعضی افراد در بعضی قسمت ها دچار کبودی شود که بعد از 1 تا 2 روز از بین خواهد رفت . در مورد نخ های بخیه که در امبدینگ استفاده می شوند بدون عارضه بوده و عوارضی ندارند .

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

ارتباط با ما

تهران - خیابان شريعتي - روبروی مترو شریعتی - کوچه زرین - پلاک 31 - واحد 10
تلفن تماس : 22904799 ، 26414399
پست الکترونیک : info@soozaniran.com

aparat  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی
طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی طب سوزنی  طب سوزنی

تمامی حقوق این سایت برای دکتر سید جعفر محقق محفوظ است.