لطفا صبر کنید ...


.

درمان بیماری گوارشی و کبد با طب سوزنی

طب سوزنی در درمان بیماری گوارشی و بیماری های وابسته آن به خوبی عمل می کند . اما در چند بیماری که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد ، این طب پاسخگو نیست .

 • شایع ترین بیماری در بین بیماری گوارشی و کبد ، بیماری سندروم روده ی تحریک پذیر یا IBS است که شامل علائمی چون اسهال شدید یا یبوست است . درمان بیماری سندروم روده ی تحریک پذیر به درمان با طب سوزنی بسیار خوب پاسخ می دهد و شدت حمله ها و میزان نیاز به دارو را کاهش می دهد . به طور کلی درمان با طب سوزنی در ریفلاکس و بیماری هایی که در دسته ی ریفلاکس طبقه بندی می شوند ، تاثیر فوق العاده ای دارد .
 • درمان بیماری گوارشی ورم معده با طب سوزنی در هر مرحله ای تا حدی می تواند موثر باشد . میزان این تاثیر که می تواند تاثیری خوب و یا متوسط باشد ، بستگی به میزان ورم ، مزمن یا حاد بودن و دلیل اصلی بیماری دارد .
 • بیماری گوارشی یبوست به درمان با طب سوزنی بسیار خوب جواب می دهد . مگر در مواقعی که یبوست ناشی از تنبلی مزمن روده و یا مشکل اعصاب روده ی بزرگ باشد که در این صورت باید علت یبوست درمان شود .
  .
  .

طب سوزنی در چه بیماری هایی موثر و در کدام بی اثر است ؟

 • طب سوزنی در درمان بیماری کبد چرب ، گرید 1 تا 2 و بیماری اختلالات آنزیم های کبدی بسیار مثبت عمل کرده اما برای درمان بیماری سیروز کبدی و یا کسیت هیداتید کبد تاثیری ندارد .
 • همچنین برای درمان بیماری گوارشی افزایش چربی های خون که کلسترول و تری گلیسیرید هستند این طب روند درمانی بسیار خوبی داشته است . برای مثال در یک بیمار با درمان طب سوزنی به اندازه ی 250 میلی گرم مقدار کلسترول کم شده است .
 • بیماری گوارشی مربوط به صفرا مانند اسلاج های صفروای ، اسپاسم ها و دردهای صفراوی با طب سوزنی قابل کم شدن است . همچنین ترشحات صفرا بعد از بررسی توسط پزشک ، با این طب می تواند کم یا زیاد شود اما سنگ صفراوی و CBD را نمی تواند درمان کند .
 • این طب در درمان بیماری گوارشی نظیر زخم معده ( پپتیک اولسر ) و زخم اثنی عشر ( دئودنوم ) می تواند با کم کردن اسید معده و افزایش جریان خون درمان کننده باشد . اما در صورتی که زخم معده خونریزی دهنده باشد نیاز به مداخله ی درمان اورژانسی و آندوسکوپی بوده و بهتر است از طب سوزنی برای درمان آن استفاده نشود .
 • در بیماری هموروئید یا بواسیر می توان با طب سوزنی علائم درد ، خونریزی و سوزش را کاهش داد . این طب در درمان بیماری فیشر می تواند خارش را کنترل کند اما نمی تواند بالک عروق را از بین برده و مقداری سفت تر کند و یا به تاخیر بیندازد و در کل درمان اصلی برای درمان نیست .

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

ارتباط با ما

تهران - خیابان شريعتي - روبروی مترو شریعتی - کوچه زرین - پلاک 31 - واحد 10
تلفن تماس : 22904799 ، 26414399
پست الکترونیک : info@soozaniran.com

aparat  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی
طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی طب سوزنی  طب سوزنی

تمامی حقوق این سایت برای دکتر سید جعفر محقق محفوظ است.