لطفا صبر کنید ...

روش درمانی امبدینگ

IMG_1652-1200x871.jpg
  • روش درمانی امبدینگ

    روش درمانی امبدینگ یک روش تقریباً نو در طب سوزنی به شمار می‎آید . در این روش ، درمانگر یا پزشک طب سوزنی به جای استفاده از سوزن ، نخ‌های قابل جذبی از جنس cutgut يا كروميك را درنقاط طب سوزنی می‎کارد . این نخ‎ها تقریباً سه هفته در بدن باقی مانده و در حین جذب‎شدن نقاط مربوط به طب سوزنی را پیوسته تحریک می‌کنند . در واقع در این روش بدن انسان به نخ‎های کاشت ‎شده همان واکنش به سوزن‎های طب سوزنی را از خود نشان می‎دهد .

  • روش درمانی امبدینگ سی سال پیش نخستین‎بار توسط پزشکان فرانسوی، برای بهبود کیفیت زندگی بیماران سرطانی و بیمارانی که مجبور به استفاده از روش‌های درمانی رادیوتراپی و شیمی‌درمانی بودند ، انجام شد . در واقع ، درمانگران برای کاهش حالت تهوع ، استفراغ و بی‌اشتهایی بیماران ، از طب سوزنی و تحریک نقاط طب سوزنی استفاده کردند . از آن جا که این بیماران به دلیل شرایط خاص جسمانی امکان حضور مکرر – سه بار در هفته – در مطب پزشک را نداشتند ، درمانگران برای درمان آنان از روش درمانی امبدینگ استفاده کردند تا با این روش نیاز به حضور مداوم بیماران سرطانی در مطب از بین برود .روش درمانی امبدینگ برای افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند توصیه نمی شود .
    به خاطر دور بودن بافت از استخوان و پایین بودن درصد ایجاد عفونت در بیماران ، اکثرا روش امبدینگ در ناحیه هایی مانند شکم انجام می شود .همانطور که گفته شد این روش درمانی برای بیمارانی که به خاطر مشکلات حرکتی و یا دور بودن محل زندگی خود از مطب دکتر نمی توانند به طور مستمر در مطب حضور داشته باشند انجام می شود .
  • شما می توانید برای مطالعه توضیحات تکمیلی درباره ی روش درمانی امبدینگ یا کاشت نخ به لینک های زیر مراجعه فرمایید :
    امبدینگ در طب سوزنی – امبدینگ صورتامبدینگ باسنامبدینگ سینه

ارتباط با ما

تهران - خیابان شريعتي - روبروی مترو شریعتی - کوچه زرین - پلاک 31 - واحد 10
تلفن تماس : 22904799 ، 26414399
پست الکترونیک : info@soozaniran.com

aparat  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی
طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی  طب سوزنی طب سوزنی  طب سوزنی

تمامی حقوق این سایت برای دکتر سید جعفر محقق محفوظ است.